Temat: Nowy minister zdrowia i prezes NFZ | Komu przeszkadza opieka farmaceutyczna? [ANKIETA] | Sprzedaż apteczna wreszcie idzie w górę

Jeśli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz ją w przeglądarce.
TYM ŻYJE RYNEK APTECZNY
Nowy minister zdrowia 
i prezes NFZ 
Nie lekarz, a ekonomista pokieruje resortem zdrowia. Mateusz Morawiecki powołał Adama Niedzielskiego, dotychczasowego prezesa NFZ na stanowisko ministra zdrowia. Jak ten wybór oceniają farmaceuci? Przeważają pozytywne opinie.
#ktoNIEchceOPIEKI?
Komu przeszkadza opieka farmaceutyczna? [ANKIETA]
Co z opieką farmaceutyczną jest nie tak, że wciąż jej w Polsce nie mamy? Dlaczego tylko w Polsce nie udało się do tej pory wypracować jej ram? "Magazyn Aptekarski" rozpoczyna ankietę #ktoNIEchceOPIEKI.
Kto nie chce opieki farmaceutycznej? [FELIETON]
- W Polsce lekarze i pielęgniarki narzekają na nadmiar obowiązków. Jeśli my ich odciążymy, będzie to korzyścią i dla nich, i dla całego systemu ochrony zdrowia - pisze w felietonie mgr farm. Mariusz Politowicz.
Elektroniczne głosowanie 
w wyborach władz samorządu aptekarskiego?
Wprowadzenie zmiany sposobu oddawania głosu zaproponował farmaceuta Łukasz Pietrzak, który skierował w tej sprawie petycję do ministra zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej.
Akcja CBŚ przeciwko grupie przestępczej z udziałem aptekarzy?
Farmaceuci muszą mierzyć się nie tylko z trudami codziennej pracy czy trwającą pandemią, ale i przestępcami, czego dowodem są ostrzeżenia okręgowych izb aptekarskich, które pojawiły się w ostatnich dniach.
Co ze szczepionką na COVID-19 dla Polski?
Nowo powołany Zespół ma pomóc ministrowi zdrowia w przyszłym zakupach, ocenie i rozdysponowaniu szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2 dla Polski, a także monitorować ich dostępność oraz zapotrzebowanie. Nasz kraj może też liczyć na "europejskie" źródło zaopatrzenia w szczepionki. A co z "amerykańskim"?

Ponowne zakażenie koronawirusem jest możliwe
Jeszcze do niedawna nie mieliśmy wystarczających dowodów naukowych na to, że osoba, która wyzdrowiała, może ponownie zachorować na COVID-19. Dziś wiemy już o pierwszych przypadkach w Europie, gdzie u pacjentów potwierdzono ponowną infekcję.
Sprzedaż apteczna wreszcie idzie w górę
Z danych przedstawionych przez Pex PharmaSequence wynika, że w lipcu sprzedaż leków wobec poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 11 proc. Na horyzoncie widać już "multidemię", która może zapewnić wzrosty sprzedaży.

Izba daje narzędzie do walki z patologiami w środowisku aptekarskim
Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie przypomina o akcji „Zero tolerancji dla patologii”, w ramach której farmaceuci mogą zgłaszać przypadki łamania przepisów, kodeksu etyki i zasad współżycia.
Jeśli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz ją online .
Uważasz newsletter za wartościowy? Podziel się nim w social media:
LikeTwitterForward

Świat Zdrowia S.A., Szosa Bydgoska 52, 87-100, Toruń, Polska
Rezygnacja z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie danych kontaktowych.