Teema: Uus Maa JAANUARIKUU turuülevaade

Uus Maa Kinnisvarabüroo 
2019. aasta JAANUARIKUU kinnisvaraturu ülevaade
ENG       RUS
Jaanuar oli aasta algusele omaselt tagasihoidlik, üle kogu Eesti sõlmiti esialgsetel andmetel 1605 korteriomandi ostu-müügitehingut, mida oli veidi vähem kui 100 võrra vähem kui möödunud aasta jaanuaris ning enam kui 70 võrra vähem kui detsembris. Tehingute arvu langus on olnud laiapõhjaline, ehkki piirkonniti üsna erinev.

Eestis jäi tehingute mediaanhind eelmise aasta detsembri näitajale siiski alla ning see tuli peamiselt Pärnu- ja Tartumaa pealt, kus uusarenduste maht oli aasta algusele omaselt väiksem kui detsembris (-4,9%). Tõenäoliselt jäävad hinnad püsivalt kõrgeks ka lähiajal, kuna tänane makromajanduse prognoos ei viita kuidagi sellele, et situatsioon peaks järsult halvemuse poole pöörduma.

Tallinn

Tallinnas müüdi 752 korterit, mis oli vaid 1 võrra väiksem kui detsembris ning ligi 60 võrra vähem kui möödunud aasta jaanuaris. Tallinn on aga ka suur turg, kus uusarenduste mahu kõikumine on väiksem kui väiksemates linnades ning samuti tuleb arvesse võtta ka eelmise aasta lõpu madalat võrdlusbaasi. Korterite hinnatõus ei näi aga vaibuvat ning teist kuud järjest sooritati Tallinnas tehingute mediaanhinna rekord, milleks on nüüd 1878 EUR/m2. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli see koguni 9,3% kõrgem.

Tartu

Tartus oli uusarendusturg jaanuaris loid, tehingute arv oli viimase 12 kuu lõikes väiksuselt teine, ületades vaid eelmise aasta veebruari taset. Kokku sõlmiti Tartus 121 tehingut ning nende mediaanhind oli 1276 EUR/m2, milles peegeldub üsna hästi ka tehingute struktuur, kuna tegemist oli viimase 12 kuu madalaima näitajaga.

Pärnu

Pärnus on turg uusarenduste müügi osas olnud pikemat aega rahulik ning nii olid jaanuari arvud võrreldes eelmiste kuudega üsna sarnased, näiteks võrreldes detsembriga tehingute arv hoopis suurenes ning võrreldes möödunud aasta jaanuariga samuti. Kokku sõlmiti Pärnus 55 tehingut mille mediaanhind oli 1094 EUR/m2.

Narva

Narvas suurenes tehingute arv kolmandat kuud järjest, ehkki tehingute mediaanhind püsib endiselt samal tasemel, kus ta on viimase aasta jooksul püsinud. Jaanuaris oli 57 tehingu mediaanhind 334 EUR/m2, Positiivse poole pealt võib välja tuua seda, et korterite pakkumishinna langus on Narvas pärast ligi 5 aastat langusperioodi viimased kuud peatunud.
Käesoleva turuülevaate on koostanud UUS MAA KINNISVARABÜROO. Turuülevaate eesmärk on jagada informatsiooni ning see ei pretendeeri turu ning sündmuste veatule kirjeldamisele. Info, millel ülevaade baseerub, on hangitud allikatest, mis on meie arvates usaldusväärsed, kuid me ei saa garanteerida nende eksimatust. UUS MAA Kinnisvarabüroo ega sellega seotud isikud ei võta endale vastutust käesoleva väljaande või mõne selle osa kasutamisest tekkivate otseste või kaudsete kahjude korral. Trükise “Uus Maa Kinnisvarabüroo 2018. aasta DETSEMBRIKUU kinnisvaraturu ülevaade” autoriõigused on kaitstud. Selle väljaande või mõne selle osa paljundamine (elektrooniliselt, mehaaniliselt või muul moel kopeerides), salvestamine ja levitamine on lubatud vaid UUS MAA Kinnisvarabüroo kirjalikul loal.
Kinnisvarabüroo Uus Maa OÜ, Maakri 19/1 V korrus, 10145, Tallinn, Estonia
Võite igal ajal tellimise lõpetada või oma kontaktandmeid muuta.